informITus Yayın Hayatına Başladı

0
312
views
Yönetim Bilişim Sistemleri

 

informITus nedir?

informITus Yönetim Bilişim Sistemleri alanındaki öğrencilere eğitimlerinin her anında kaynak olma ve kariyerlerini belirleme, geliştirme konusunda oluşturduğu içerikler ile yardımcı olma misyonunu üstlenmiş bir içerik platformudur.

Bu platformda resimde de gösterildiği gibi YBS başlığı altında;

  • teknoloji ve bilgi sistemleri hakkındaki gelişmeleri takip edebileceğiniz haberleri
  • vizyonunuzu ve bakış açınızı değiştirecek Türkiye çapındaki etkinlikleri
  • diğer YBS öğrencilerinin deneyimlerinden yararlanabileceğiniz blog yazılarını
  • derslerinizde kullanmak üzere veya yeni bir şeyler öğrenmek istediğinizde Türkçe olarak yararlanabileceğiniz eğitim içeriklerini

kolayca bulabilirsiniz.

Misyonumuz

YBS alanındaki öğrencilere eğitimleri boyunca faydalanabildiği bir kaynak olmak ve bu alandaki mezunların kalitesine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen YBS platformu olmak

informITus Yapısı

informITus öğrenci odaklı bir bakış açısı temel alınarak kurulmuştur. Dolayısıyla yazarlarımız sadece öğrencilerden oluşacaktır.

Böylece içerikler, tecrübesiz bir kalem ile ele alınmasına rağmen, meraklı beyinlerle ve temiz bir bakış açısı ile üretilmiş olacak. Bu yöntemle içerikte oluşabilecek hata/yanlışlıklar öğrenci tarafından içerik altında tartışılabilecek. Böylece interaktif bir içerik sisteminin önü açılmış olacak ve öğrenme daha kaliteli ve kalıcı olacak.

Ayrıca yazarlarımız, yazar sayfalarının linklerini Linkedin vb platformlarda paylaşarak ürettikleri içerikler ile kendilerine referans olabilecekler.

Kullanıcı tarafından informITus platformunun yapısına bakacak olursak, informITus’ın yapısı sitenin başlığında da yazdığı gibi ” information is not knowledge ” felsefesi üzerine şekillenmiştir.

Türkçede “information” ve “knowledge” aynı anlama gelmektedir ama bu iki kelimeye farklı bir bakış açısı ile bakacak olursak aradaki farkı informITus örneği ile anlayabiliriz.

Bilgi kullanılmadığı zaman “knowledge” değildir, “information” olarak kalır. Önemli olan bilgiyi işleyip kullanılabilir hale getirmektir. YBS alanında bir bireyin en temel misyonu bu olmalıdır. Bu bakış açısı altında informITus information ve kullanıcılar da process (işlem,işlemek) olarak ve her kullanıcının ilgi alanına göre anlamlandırdıkları knowledge olarak görülebilir.

 

 

 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri 4.sınıf öğrencisi. Veri Madencilği ve İş Zekası konularıyla ilgileniyor.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here